08اسفند

اقدامات دو ساله سامان ماهواره در مقابله با بیماری کوید 19

عمومی | | برگشت|

همزمان با شیوع ویروس کرونا، شرکت سامان ماهواره در راستای مسئولیت‌های اجتماعی با بررسی و جمع‌آوری مقالات معتبر علمی جوانب و تاثیرات این همه گیری جهانی بر فعالیت کارکنان، ارتباطات ایشان با مشتریان و جامعه را مورد بررسی قرار داد. از ابعاد گوناگون همانند استراتژیک و حوزه کسب و کار، تغییرات فرایند کاری و پرسنلی، دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاثیر این همه‌گیری مورد بررسی‌ قرار گرفت. در حوزه درون سازمانی اولین قدم با تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌ پیشگیری و مقابله با کرونا، دستورالعمل فاصله‌گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط کار و روش ‌اجرائی پیشگیری از کرونا و همچنین ایجاد تغییر در سایر مستندات اجرایی و فنی متناسب اطلاع رسانی لازم صورت پذیرفت.
بنابراین آموزه‌ها و رویه‌های مصوب، شرکت متناسب با شرایط و امکانات موجود، زمینه ارایه آموزش‌ها و اطلاعات مکفی به پرسنل و همچنین تهیه، توزیع و نصب بورشورهای آموزشی به صورت فیزیکی و آنلاین، آموزش‌های مرتبط با حفظ سلامت در محیط کار و ... را فراهم و عملیاتی نمود.
شرکت با اخذ بارکد مخصوص اماکن عمومی از وزارت بهداشت مطمئن شد که در راستای دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کووید 19 گام برمی‌دارد. در این راستا با ابلاغ قواننیی همانند ملزم کردن همکاران برای استفاده از ماسک در محل‌های سرپوشیده شرکت و محل ماموریت، حذف گردهمایی‌ها، جلسات و ملاقات‌های حضوری تا حد امکان و استفاده از جلسات آنلاین، ایجاد موانع  فیزیکی لازم به منظور رعایت فاصله‌اجتماعی، صدور دستور منع ایجاد تجمع در محل‌های عمومی شرکت همانند سالن غذاخوری و... برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی قدم‌های عملی برداشت.
در موازات این اقدامات عملی، طبق نظر مدیران ارشد، ایجاد امکان بهره‌مندی حداکثری پرسنل از دورکاری و شیفت‌بندی کارکنان مخصوصا برای گروه‌های حساس در دستور کار قرار گرفت. لذا با فراهم کردن زیرساخت‌های نرم‌افزاری و فرایندی، حذف موانع موجود و ایجاد بسترهای لازم، شرایط انجام فعالیت به صورت دورکاری با تایید مدیران واحد برای پرسنل مهیا شد.
سامان ماهواره علاوه بر موارد فوق، حمایت‌های بهداشتی خود را از پرسنل را با انجام اقدامات عملی تکمیل نمود.  توزیع روزانه ماسک پزشکی و مایع ضدعفونی بین پرسنل حاضر و پرسنل مامور، تهیه مواد ضدعفونی کننده مکفی و قراردادن آنها در فضاهای اداری، ضد عفونی کردن تجهیزات، مرسولات، مکاتبات، نامه‌ها و مجلات ورودی قبل از تحویل، ضدعفونی کردن واحدها، میزها و ... مطابق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، انجام تست‌های گروهی و شخصی PCR، پوشش هزینه‌های آزمایش و درمان احمتالی با اتخاذ سیاست عقد قرارداد با بیمه‌گر تکمیلی، اطمینان از سلامت کامل پرسنل مبتلا بعد از دوران قرنطینه، قبل از بازگشت فیزیکی به محل کار، استفاده از تب سنج و ... از جمله اقداماتی است که توسط شرکت برای  حمایت بهداشتی از پرسنل و جلوگیری و پیشگیری از سرایت کویید 19 انجام داده است.

دسته‌بندی اخبار