مشاوره، طراحی و فروش تجهیزات

رویکرد اصلی و مهم سامان ماهواره در حوزه توسعه خدمات و محصولات، انطباق کامل طراحی سرویس و محصول با درخواست مشتریان بر مبنای قابلیت‌های موثر تکنولوژی‌های به روز و جهانی بوده و لذا برای هر مشتری الزاما طراحی منحصر به فردی صورت خواهد گرفت.  مشتری شرح خدمات مورد نیاز خود را از طریق مناقصه یا استعلام در اختیار شرکت سامان ماهواره قرار داده و متناسب با نیازهای مطرح شده، سازگارترین پیکره‌بندی شبکه ماهواره‌ای از نقطه نظر تکنولوژی‌های دسترسی، نوع تجهیزات ماهواره‌ای و میزان پهنای باند بهینه به ازای هر ایستگاه، تعیین و در قالب یک طرح پیشنهادی در اختیار مشتری قرارداده می‌شود. این امر نه تنها موجبات اطمینان و رضایت‌مندی مشتری را فراهم نموده بلکه ایشان را ترغیب به مشارکت در طراحی محصول و سرویس درخواستی خویش می‌نماید.

VSAT Service
 

بدیهی است که با بهره‌جویی از نقطه نظرات مثبت و سازنده مشتری و تامین‌کنندگان تکنولوژی، بهینه‌ترین حالت ممکن در مدل طراحی لحاظ شده و تمامی جوانب مهندسی قبل از تحویل نهایی سرویس پیش‌بینی می‌گردد. با توجه به حساسیت‌های ویژه موجود در طراحی، اقداماتی مانند تهیه مشخصات و مستندات سرویس، تجهیزات فنی مورد نیاز، بررسی الزامات رگولاتوری، هماهنگی با تامین کننده گان داخلی و خارجی، اجرای طرح بصورت پایلوت، شناسائی و تحلیل تغییرات احتمالی مورد نیاز و اطلاع رسانی طرح نهائی به مشتریان صورت می‌پذیرد.

به منظور ارائه عملکردی مسئولانه و فعالانه در توسعه محصولات و خدمات و ارائه طرح های نوین و کارآمد واحد توسعه و مهندسی شرکت سامان ایجاد گردید. همچنین شناسایی ایده‌های جدید برای توسعه محصول، یکی از گام‌های اصلی این تیم می‌باشد و در همین راستا از مشارکت و نظرات تمامی کارکنان فنی بهره‌گیری می نماید. تیم فعال توسعه مهندسی شرکت سامان بصورت مستمر به منظور تحلیل پیامدها و ظرفیت‌های ناشی از فناوری‌های نوین بر محصولات و خدمات خود از رویکرد رصد تکنولوژی بهره می‌گیرد.

VSAT Technology
 

با توجه به این که یکی از مولفه‌های اصلی محصولات در صنعت ارتباطات ماهواره‌ای تکنولوژی آن می‌باشد، مدیریت چرخه عمر محصولات نیز در قالب مدیریت دوره عمر فناوری پایش می گردد. در این زمینه شرکت سامان تا کنون اقدام به بهینه‌سازی و جایگزینی چند فناوری‌ نموده است.

سامان ماهواره تجهیزات ماهواره ای مرتبط با پروژه های خود یا درخواست مشتریان را از منابع داخلی و خارجی تهیه می نماید و تمامی تجهیزات با تایید و مجوز سازمان تنظیم مقررات رادیوئی خریداری و مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در صورتیکه یک مشتری تقاضای خرید تجهیزات ماهواره ای را داشته باشد طبق هماهنگی بین شرکت سامان و مشتری نیاز است مجوز های لازم برای فروش آن تجهیزات توسط یکی از طرفین از سازمان تنظیم مقررات رادیوئی اخذ گردد.