مخابرات روستایی

ارتباطات روستایی برای کشورهای بزرگ و در حال توسعه مهم بوده و سیستم های مخابراتی بسته به فناوری موجود در آن زمان پیاده سازی شده اند. به دلیل اینکه کاربران روستایی به اندازه کاربران شهری درآمد ایجاد نمی‌کنند، بنابراین انگیزه‌های سرمایه‌گذاری مخابرات روستایی با ارائه خدمات به آن مناطق تا حد امکان به تأخیر می‌افتد. ارتباطات صوتی و داده ای برای توسعه اقتصادی یک منطقه ضروری است و به نظر می رسد که به محض در دسترس بودن سرویس، ترافیک به سرعت افزایش یابد. شبکه های دیجیتال مبتنی بر ماهواره، خدمات کارآمد از راه دور را با هزینه کمتر نسبت به شبکه های سیمی زمینی مشابه با کیفیت قابل قبول به جوامع روستایی ارائه می کنند. ایستگاه‌های زمینی کوچک همراه با شبکه محلی بی‌سیم می‌توانند هم خدمات محلی و هم از راه دور را به طور موثر و با هزینه کم ارائه دهند و خدمات چندرسانه‌ای دیجیتال را در مقیاس جهانی ارائه دهند.

فن‌آوری‌های باند باریک مختلف مورد استفاده برای سرویس‌دهی به جوامع روستایی، یعنی برنامه‌های تلفن پایه و داده‌های با نرخ بیت پایین (<64 کیلوبیت بر ثانیه) از طریق استفاده از ماهواره‌ها و سیستم‌های بی‌سیم زمینی تمرکز دارد.
شرکت سامان ماهواره با دارا بودن تجهیزات بروز و پیشرفته و نیز تجارب ارزنده در حوزه مخابرات روستایی امکان برقراری سرویس های GSM-WLL و تلفن ثابت را در روستاها و مناطق محروم را دارد.
در راهکار GSM-WLL ارتباط بین BSC و BTS از طریق لینک ماهواره ای به یکدیگر متصل میگردند و سیگنال  موبایل در مناطق دور و روستایی منتشر میشود و با توجه به نوع BTS امکان سرویس دهی صدا و اینترنت وجود خواهد داشت.

مخابرات روستایی