ارتباط ماهواره‌ای در صنایع نفت و گاز

با افزایش تقاضای جهانی برای منابع انرژی، شرکت‌های نفت و گاز الزاما به منابع جدید در محیط‌های چالش برانگیز و دورافتاده بواسطه راه‌ حل‌های کارآمدتر نیاز دارند. سامان ماهواره طیف وسیعی از خدمات مخابراتی را به ویژه برای صنایع نفت و گاز برای عملیات خشکی و فراساحلی ارائه می‌دهد و توانمندی موثری در ایجاد یک زیرساخت شبکه با سرویس‌های متنوع را کسب کرده است.

ما اهمیت دسترسی مستمر به شبکه با کارایی بالا را برای کسب و کار حوزه انرژی درک می‌کنیم. سیستم‌های ERP سازمان شما حتی از دور دست‌ترین مناطق عملیاتی در دسترس شما خواهند بود تا نیازهای جمع‌آوری داده و دسترسی شما را به‌طور یکپارچه فراهم کنند.
سرویس‌های ما در مناطق خاص با دما و شرایط آب و هوایی شدید به طور یکپارچه عمل می‌کنند. سامان ماهواره زیرساخت‌های شبکه راه دور را طوری طراحی و ایجاد می‌کند که نیازهای تجاری، عملیاتی و رفاهی سایت‌های نفت و گاز را برآورده سازد، صرف نظر از اینکه محیط چقدر دور از دسترس یا چالش برانگیز است.

خدمات ما تقریباً در سراسر خاورمیانه از طریق فرستنده‌های ماهواره‌ای  Ka، Ku و C-Band با SLA کلاس سازمانی با کیفیت خدمات سفارشی و پلت‌فرم‌های بسیار نوآورانه و اثبات‌شده VSAT که توپولوژی Star و Mesh را پشتیبانی می‌کنند، ارائه می‌دهد.

راهکار VSAT - صنایع نفت و گاز
 

سامان ماهواره، ارتباطات ماهواره‌ای حوزه نفت و گاز را به صورت ایمن فراهم می‌کند. از پیوندهای ستاره‌ای، SCPC نقطه به نقطه تا شبکه های Mesh که دسترسی تک هاپ را بین چندین سایت ماهواره‌ای و انتقال مستقیم دیتا به دفتر مرکزی و یا  از طریق لینک MPLS به دفتر مرکزی را ارائه می‌دهد. دسترسی به اینترنت پرسرعت از طریق شبکه مخابرات از طریق تله پورت امن خود در سطح کشور و خاورمیانه قابل ارائه می‌باشد. راه‌حل‌های ماهواره‌ای سامان ماهواره برای پشتیبانی از داده‌ها و ارتباطات صوتی و تصویری در زمان واقعی با کیفیت تضمین شده به صورت ۲۴ ساعته طراحی شده‌اند. شرکت سامان یک راه حل مدیریت شده که شامل طراحی، اجرا و طیف کاملی از خدمات نگهداری و پشتیبانی در محل می‌باشد را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

علاوه بر اتصال ماهواره‌ای، خدمات ارزش افزوده از جمله شبکه WiFi، ویدئو کنفرانس و راه حل های حضور از راه دور، پزشکی از راه دور، تلفن، مدیریت و بهینه سازی پهنای باند، رادیوهای UHF/VHF و خدمات فناوری اطلاعات متفرقه را ارائه می‌دهد.


حفاری چاه عمیق
سامان ماهواره در مقیاس کامل راه حل های اتصال VSAT را با آنتن های تثبیت شده (Maritime stabilized)  دریایی برای پشتیبانی از سکوهای حفاری و کشتی ها و مکان های تولید مانند FPSO، کشتی های تامین و پشتیبانی، سکوهای نیمه شناور ارائه می دهد.

ارتباطات ماهواره - حفاری چاه عمیق
 

حفاری آب کم عمق
طیف گسترده ای از راه حل های VSAT آنتن ثابت برای مکان ها و سکوهای تولید آب کم عمق، دکل های جک آپ و قایق های بالابر موجود است.


ارتباطات ماهواره - حفاری کم عمق

 

Disaster Recovery
عبارتست از توانائی خروج از موقعیت بحرانی که برای تسهیلات مبتنی بر ساحل و محیط‌های بازیابی بلایا (Disaster Recovery)، سامان ماهواره راه‌حل‌های اتصال سریع با آنتن های Auto Deploy و بر اساس نرخ پهنای باند اختصاصی CIR ارائه می‌کند.

Disaster Recovery