سامان ماهواره در یک نگاه

شرکت گروه ارتباطات ماهوار‌ه‌ای سامان (سامان ماهواره) به طور رسمی در تاریخ 83/12/06 تحت شماره 241550 با مشارکت تعدادی از فعالین باسابقه درحوزه ارتباطات ماهواره‌ای بصورت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران ثبت و تاسیس گردید و در سال‌های بعد به سهامی عام تغییر یافت. این شرکت دارای «پروانه ارایه خدمات دسترسی ماهواره‌ای (+SAP) به شماره پروانه 100/499 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی» است.


ارتباطات یکی از حوزه‌های غیرقابل وقفه امروزی و یکی از شریان‌های حیاتی هر جامعه‌‌ای برای تعامل با خارج از مرزهای جغرافیایی است. شرکت گروه ارتباطات ماهوار‌ه‌ای سامان (سامان ماهواره) به عنوان اپراتور برتر ماهواره بسترها و پوشش گسترده  ارتباطی برای فعالیت‌های روزمره شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و اجتماعی مختلف در داخل و خارج از کشور را فراهم آورده است.
سامان ماهواره یک شرکت پیشرو در عرصه ارتباطات ماهواره‌ای کشور است که از زمان تاسیس با فعالیت بی‌وقفه و بهره‌گیری از منابع انسانی متخصص، خلاق و کارآمد توانسته است با اتکا به ثمره نزدیک به دو دهه تلاش بی‌وقفه و غرورآفرین، بزرگترین شبکه ماهواره‌ای کشور را در اختیار داشته باشد. این شرکت با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای جهانی در عرصه ارتباطات ماهواره‌ای برای ارائه سرویس‌های انتقال دیتا، صوت و تصویر از طریق ماهواره در قالب شبکه‌های بانکی، نفت و گاز، شبکه های GSM، مدیریت بحران و شبکه‌های اضطراری، تحقیقاتی، آموزشی و تجاری- بازرگانی و ... کوشیده و جهت ارائه خدمات هر چه بهتر به مشتریان خود سرویس می‌دهد.

سامان ماهواره در یک نگاه

ایجاد شبکه‌های اختصاصی انتقال داده‌ها از طریق ماهواره در داخل و خارج از کشور، ساخت و ایجاد بزرگ‌ترین تله پورت ماهواره‌ای کشور در پارک فناوری پردیس، ارائه خدمات پشتیبانی و نگهداری ۲۴ ساعته، خدمات طراحی، مشاوره، آموزش، نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌های ماهواره‌ای زمینی، دریائی و سیار، ارایه‌ خدمات پهنای‌باند روی ماهواره و دیگر سرویس‌های ارتباطات ماهواره‌ای از جمله خدماتی است که در حال حاضر از طریق سامان ماهواره ارائه می‌شود.

تبدیل شدن ارزش‌هایی چون مشتری مداری و تکریم ذی‌نفعان به یک باور عمیق و عمومی در مجموعه سامان ماهواره، خدماتی پایدار و قابل اطمینان را برای مشتریان خود فراهم آورده است و همواره موفق شده است خدماتی پایدار را در سایه گسترش شبکه ارتباطی خود در داخل و خارج از کشور به مشتریان ارائه دهد و همکاری‌های بی وقفه‌ای را با تامین‌کنندگان محرح ملی و بین‌المللی و مشتریان ایجاد نماید.

سامان ماهواره به لحاظ کیفیت سرویس و ارائه خدمات، در حال حاضر از نظر کمی نیز بزرگ‌ترین شبکه خصوصی ماهواره‌ای کشور را در اختیار داشته باشد. سرویس‌دهی به بانک بزرگ دولتی و خصوصی در سراسر کشور با چند هزار شعبه و حضور موفق در عرصه سرویس‌دهی به شرکت‌های بزرگ مخابراتی و همچنین فعالین حوزه نفت در قالب شبکه‌های ارتباطی ماهواره‌ای در حوزه‌های اکتشاف، حفاری، تولید، حمل و نقل و توزیع نفت و گاز درمناطق خشکی و دریائی با پیچیده‌ترین تجهیزات مخابراتی و ماهواره‌ای افتخار بزرگی است که مرهون اعتماد و اطمینان متقابل مشتریان به سامان ماهواره است.

گفتنی است شرکت گروه ارتباطات سامان با تعمیق هدف افزایش رضایت مشتریان در حوزه ارتباطات و فناوری به عنوان اولین و تنها شرکت این حوزه موفق به دریافت گواهینامه و تندیس ملی و استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان، عضویت در جامعه شرکت‌‎های دانش بنیان، عضویت در پارک فناوری پردیس، کسب گواهی 4 ستاره تعالی سازمانی و ....  شده است. گروه مصمم است، به عناوین ارزشمند دیگری در این عرصه ها دست یابد. همین رویکردها موجب شده سامان ماهواره در سال‌های اخیر در بسیاری از بخش‌ها به شرکتی پیش‌رو تبدیل شده و جوایز زیادی را در جشنواره‌های ملی و تخصصی بدست بیاورد. موفقیت‌های این شرکت، نویدبخش آینده‌ای روشن برای مدیران و کارکنان این شرکت خواهد بود.