عملکرد اجتماعی سامان ماهواره

در راستای عمل به وظایف و تعهدات اجتماعی و به منظور مشارکت در فعالیت‌های انسان دوستانه، شرکت گروه ارتباطات ماهواره‌ای سامان از سال 1390 و از طریق بنیاد کودک، حمایت مالی تعدادی از دانش آموزان مستعد و نیازمند تحت پوشش بنیاد مذکور را پذیرفته است.
به طور میانگین از سال 1390 تا سال 1400 سالانه  بیش از 50 نفر از مددجویان  معرفی شده از سوی بنیاد کودک تحت حمایت شرکت قرار گرفته‌اند. مبلغ پرداختی سالیانه به این بنیاد خیریه مطابق صورت جلسات هیئت مدیره پرداخت شده است.
شرکت با هدف انجام تلاش‌های داوطلبانه و بشردوستانه کمک‌هایی را به بنیاد کودک اعطا می‌نماید و نه سال پیاپی از  1392 تا 1400 تقدیر نامه حامی طلایی این بنیاد را دریافت نموده است.

     

شهروند مسئولیت‌پذیر

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، در فرآیندی که نزدیک به یک سال به طول می‌انجامد، برترین بنگاه‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی رعایت‌کننده حقوق مصرف‌کنندگان را شناسایی و عموم مردم معرفی می‌نماید.
این سازمان با هدف با افزایش انگیزه و حساسیت در نزد بنگاه‌های اقتصادی منتخب برای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، افزایش رقابت‌پذیری این بنگاه‌ها در جهت ارائه محصولات باکیفیت، برقراری قیمت عادلانه، تحویل یا ارایه به موقع و مطلوب کالا و خدمات، افزایش اعتماد و ترغیب مصرف‌کنندگان به استفاده از کالاهای این بنگاه‌ها و همچنین ارتقاء شاخص‌هایی مانند عدالت اجتماعی، رفاه، مشتری‌مداری و قانون و نظم‌گرایی در بین بنگاه‌های اقتصادی این همایش را سازماندهی و مدیریت می‌نماید. شرکت با اتخاذ سیاست حضور در جشنواره استانی و ملی، خود را  در معرض پایش ناظران بی‌طرف قرار داده است.
سامان ماهواره که از سال 1393 در این همایش حضور یافته و نتایج درخشانی کسب کرده است. برای سامان ماهواره در حالی این اتفاق رخ داده است که، تا کنون هیچ یک از شرکت‌‎های SAP به این افتخار دست نیافته‌اند و همچنین در میان گروه شرکت‌هایICT نیز برای کمتر شرکتی اتفاق افتاده است.  
 

حمایت از بنیادهای خیریه و سازمان‌های مردم نهاد

    شرکت در راستای تحقق بخشی از مسولیت‌های اجتماعی، خود را موظف به ایفای نقش حمایت از بخش شکننده و آسیب پذیر اجتماع می دانست. در این میان کودکانی که به علت نداشتن حداقل امکانات مالی، از آموزش بی‌بهره بودند و متاسفانه بخشی از فزرندان این خاک و بوم حتی حداقل امکانات معیشتی نیز فراهم نبودند مورد توجه شرکت قرار گرفتند.
پس از بررسی موسسات خیریه و بنیادهای اجتماعی، شرکت موسسه بینیاد کودک را همراستا با هاداف خود یافت. بمهین دلیل از سال 1390رابطه خود را با بنیاد کودک آغاز و تا کنون ادامه داده است. همه ساله میزان حمایت مالی را به تصویب هیات مدیره رسانده و در طول سال تمام تلاش خود را کرده است، که به بهترین نحو حامی مادی و معنوی فرزندان تحت پوشش باشد.

رعایت ارزش‌های اخلاقی

شرکت خود را موظف می‌داند بدون تبعیض و تا حد ممکن خدمات یکسانی را به تمام نقاط کشور بدون درنظر گرفتن  بعد فاصله و هزینه تمام شده ارایه نماید.